Sākums
Vēsture
Ziedojumi
Projekti
Sadraudzība
Aizlūgumi


 Aptaujas
Vai bieži apmeklējat baznīcu?
katru nedēļu
aptuveni reizi mēnesī
dažas reizes gadā
tikai īpašās reizēs
  rezultāti » 


Pievienojies arī TU!

  Embūtes apkārtne ar saviem kalniem un lejām apaugušiem ar lapu koku vainagiem sevišķi pievilcīga cilvēkiem, kuriem patīk skaistums. Embūtes baznīca rakstos pieminēta tālajā 1553.gadā. 1684.gadā celtā baznīca no akmens mūra ar dažiem uzlabojumiem, remontiem, iekšējā interjera sevišķi skaistajiem kokgriezumiem,  līdz Otrajam Pasaules karam bija viena no skaistākajām baznīcām Kurzemē. Baznīcas lielumu mēs varam aptvert, ja zinām, ka tajā bija 300 sēdvietas.  Altāris izgatavots klasicisma stilā ar gleznotāja profesora Frīdriha Vilhelma Špora gleznotu altārgleznu “Kristus svēta”. (Lk. 24:50-52)

Diemžēl viss tas skaistums Otrā Pasaules kara nobeigumu fāzē, kad ļoti niknas kaujas notika Embūtes pakalnos un senlejās, gājis bojā.

Tagad no lielās daudzskaitlīgās Embūtes pirmskara draudzes ir izveidojusies maza, bet stipra draudzīte, kura nodibinājās 1991.gadā. Pirmās telpas atvēlēja pagasta savā namā, bet pēc nedaudz dievkalpojumiem pagasta padomes telpās, draudzei tika atvēlētas dažas bijušā bērnudārza telpas. Kad 2007.gada martā Embūtes bērnudārza telpas pagasta padome draudzei atņem, dodot jaunas telpas nelielā “Līvānu” mājiņā, kurā tagad ir mājīga lūgšanas telpa un blakus svētdienas skolas telpa. Pašlaik draudzē ir apmēram 20 draudzes locekļi

Saglabājot piemiņu par mūsu baznīcas vēsturi un atzīmējot atjaunotās draudzes 15.gadu jubileju, 2006.gada augusta mēnesī notika piemiņas dievkalpojums ar mūsu Latvijas ev. luteriskās Baznīcas arhibīskapa Jāņa Vanaga piedalīšanos.

  Cilvēka spēks ir vājš un mēs ne nieka nespējam bez Dieva palīdzības laba darīt šajā pasaulē. Jēzus saka: “Esiet modrīgi un lūdziet Dievu, ka jūs neiekrītat kārdināšanā, gars ir gan labprātīgs, bet miesa ir vāja”. Jēzus teica to saviem mācēkļiem Ģetsemanē savā grūtājā brīdī pirms Viņš tika sagūstīts. Tur Viņš arī lūdza lūgšanu. ““Tēvs,…ne Mans, bet Tavs prāts lai notiek!” Lūk. 22: 42. Šīs notikums Ģetsemanē ir tagadējas baznīcas altara motīvs.

Apmeklējiet mūsu skaisto Embūti, redzēsiet viņas vienreizējo dabu, viņas kalnus un lejas, birzis un pļavas, redzēsiet un izjutīsiet pagātnes vienreizīgumu un spēku, kas katram cilvēkam dod krūtīs brīnišķīgas skaistas jūtas par mūsu zemi un tās cilvēkiem. Mums vēl trūkst līdzekļu lai visu skaisti sakārtotu, lai izveidotu tūristu taku, lai uzceltu kempingu, bet mēs ticam, ka reiz tā būs! Reiz kari un ienaids, izlaidība un varmācība tiks izskausti, reiz cilvēku neprātu pārspēs garīgais saprāts. Tāpēc mēs esam, tāpēc mūsu baznīca, kaut ļaunuma nopostīta, vēl stāv kalnā, aicinot visus labas gribas cilvēkus labākai svētīgākai dzīvei.

Dievkalpojumi notiek regulāri katru otru svētdienu plkst. 14.00 “Līvānu” mājā blakus Embūtes pagasta padomes ēkam Vibiņos.

Apmeklējot šo mūsu mājas lapu, Jūs uzzināsiet vairāk par mūsu draudzi.


 
 Draudzes mācītājs


Kārlis Puķītis
Priekules, Vaiņodes, Bunkas un Embūtes draudžu mācītājs
Mob.26576197
priekules@lelb.lv
 Draudzes priekšniece

Andra Reimane
Draudzes priekšniece
t. 3466389

Meklēšana
Copyright © 2007; Created by MB Studija »